Loading..

img

SOLVENTAŞ

1967 yılında kurulan Solventaş Terminali, dökme sıvı, varilli ve paketli kimyasalların ve petrol ürünlerinin depolandığı A Tipi Genel Gümrük Antreposu'dur. İnovatif yaklaşımı ile kendini devamlı olarak geliştiren Solventaş, yıllardır biriken deneyimini yeni teknolojilere sadece adapte olma değil aynı zamanda ön ayak olma becerisi ile birleştirerek her daim genç ve deneyimli bir şirket olmuştur.

Her gün artan talepler karşısında her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan Solventaş, hem Türkiye hem de Akdeniz’in öncü terminalleri arasında yer almaktadır. Bu yaklaşım ile Solventaş, endüstrinin standartlarını yükseltme hedefine her gün bir adım daha yaklaşmaktadır.

Solventaş, günümüzün en önemli serveti olan bilgiyi verimli olarak kullanarak; sağlık, emniyet, çevre ve güvenliğe öncelik veren bir kurumsal kimlik benimseyerek ve ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 sertifikaları ile belgelendirilen hizmet anlayışıyla müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Kurulduğu günden bu yana, Solventaş, güvenin petrokimya endüstrisi için bir şart olduğunu bilmektedir. Terminal, hem yerel hem uluslararası şirketler tarafından kısa zamanda çevredeki en güvenilir terminal olarak benimsenmiştir. Türkiye’ye giriş ve çıkış yapan dökme sıvı, varilli ve paketli kimyasalların ve petrol ürünlerinin depolandığı A Tipi Genel Gümrük Antreposu, Marmara Denizi’nde İzmit Körfezi’nin Dilovası bölgesinde yer almaktadır. Rusya, Orta Asya Devletleri, Orta Doğu ve Balkanlara hızla ve kolayca ulaşım için ideal konumda bulunan Solventaş, hem yerel hem uluslararası firmalar tarafından tercih edilmektedir.

KURULUŞ

1967

HİZMETLER

Dökme Sıvı Depolama, Varilli ve Paketli Ürün Depolama, Harmanlama, İhrakiye Hizmetleri, Gemi Tahliye / Yükleme, Barç Tahliye / Yükleme, Tanker Tahliye / Yükleme, Iso Konteyner Tahliye / Yükleme, IBC Dolum, Varilleme, Ürün Analizleri, Ürün İyileştirme, Isıtma, Atık Alımı, Gemi Tankı İlk Yıkama Suyu Destilasyonu.

DEPOLANABİLEN ÜRÜNLER

Kimyasallar, Asitler, Madeni Yağlar, Mineral Yağlar, Bitkisel Yağlar, Gıda Ürünleri, Petrol Ürünleri, İhrakiye Yakıtları.

DEPOLAMA KAPASİTESİ

333.000 m3

TANK SAYISI

217

HAT SAYISI

51

TANK HACİMLERİ

108 m3 ile 8800 m3 arasında.

ULAŞIM

Deniz ve Karayolu ile.

İSKELE-1

UZUNLUK : 270 metre

DRAFT : 11 metre

KAPASİTE : 1000 gemi / yıl

İSKELE-2

UZUNLUK : 235 metre

DRAFT : 11 metre

KAPASİTE : 1000 gemi / yıl

expand_less